Filozofie
šťastného
bydlení
od Ateliéru
Kunc
Architects
„Dům má
připomínat
místo, kde
byste rádi
trávili dobrou
dovolenou"
Domy,
které se stávají
Domovem

Před lety se architekt Michal Kunc vyučil truhlářem. Pracoval se dřevem, cestoval, díval se po světě a snil o architektuře, která může lidem měnit život. Po studiu v ateliéru u Evy Jiřičné začal navrhovat rodinné domy. Každý jedinečný, jako jsou jeho obyvatelé.

„Dům má
připomínat
místo, kde
byste rádi
trávili dobrou
dovolenou"

Dnes je to hodně domů. Desítky osobních příběhů, emocí, očekávání… Radosti a štěstí. Tady začíná cesta k ucelené koncepci domu, které Michal říká „dům, který je Domovem“.

„Domov není nutně místo; domov je taky myšlení a paměť a zlost a radost a láska a hněv, vůbec všechno, co v nás je. Tam jsme chyceni, ať jsme, kde jsme.“

Filozofie
šťastného
bydlení
od Ateliéru
Kunc
Architects

Texty a úvahy Michala Kunce
o navrhování domů a práci s klienty:

O konceptu šťastného bydlení
Bydlet jako o dobré dovolené
Navrhujeme bydlení, ne architekturu
Jak postavit krásný malý dům ve městě
Byt, ve kterém se krásně bydlí
Bydlení na zahradě v boxu

Domy,
které se stávají
Domovem

Cesta od architektury ke štěstí. A zpět.
Od Ateliéru Kunc Architects

Začátek příběhu | Před lety se architekt Michal Kunc vyučil truhlářem. Pracoval se dřevem, cestoval, díval se po světě a snil o architektuře, která může lidem měnit život. Po studiu v ateliéru u Evy Jiřičné začal navrhovat rodinné domy. Každý jedinečný, jako jsou jeho obyvatelé. Dnes je to hodně domů. Desítky osobních příběhů, emocí, očekávání… Radosti a štěstí. Tady začíná cesta k ucelené koncepci domu, které Michal říká „dům, který je Domovem“. Číst celý text.