+

Vintage Flat

interiér
Vintage Flat
Navštivte také samostatnou stránku věnovanou tomuto jedinečnému bytu.

Jako klient jste s Ateliérem Kunc realizovala už druhý projekt – prvním byl váš vlastní dům, druhým je Vintage flat na Barrandově. Proč pracujete právě s Michalem Kuncem a jeho týmem?
S Michalem se dlouho známe a máme velmi podobný vkus. Obecně mi přijde důležitá chemie mezi klientem a architektem, jistá forma naladění. U Ateliéru Kunc Architects se mi líbí, jak pracují s klientem a jak mu naslouchají. Jejich domy a interiéry nejsou jen o designu, ale spíše o atmosféře a celkovém pocitu, který v uživateli vyvolávají. Koneckonců Michal o pocitech a emocích rád mluví a píše. To mne i mého muže velmi inspirovalo a Vintage flat je tak naší druhou společnou realizací.

Jaké bylo vaše zadání pro interiér tohoto bytu?
Tím, že nám Michalův ateliér před několika lety navrhoval vlastní dům v Modřanech, důkladně znal a věděl, co máme rádi a jak přistupujeme k provozu i užívání bytu. My i on rádi cestujeme, takže i poletech mohu říct, že naše „krabička z cest“, jak tehdy náš dům některý z novinářů nazval, funguje skvěle. Protože jsme s manželem velmi vytížení, dali jsme Ateliéru Kunc volnou ruku: měli naši plnou důvěru. Obecně myslím, že by tak měl fungovat každý vztah s architektem, případně dalšími dodavateli. Kdybychom měli dům byt a jeho provedení vymýšlet my, nepotřebujeme architekta. Takže zadání bylo: Michale, chceme to krásné a plné emocí. A to se bezezbytku podařilo naplnit.  

A proč jste si vybrala právě Barrandov a tento bytový projekt?
Hledali jsem byt s výhledem a zahradou. Protože oba máme rádi propojení interiéru s exteriérem, tak jsme zvolili tento projekt. Splňoval vše, co jsme s manželem od něj očekávali. A když si pak prostor bytu vzal Michal a jeho lidé do parády, byla jsem si jistá, že výsledek bude naprosto v pořádku.

Podobně jako Michal Kunc ráda cestujete po světě a váš dům v Modřanech v jednom z časopisů nazvali „krabička pokladů z cest“. Jaké největší „poklady“ si přivážíte ze svých cest?
Většinou jsou to sošky, obrazy, ale i pracovní a hudební nástroje, dřevěné rytiny, ale třeba dětské kresby, zkrátka všechno co je pro danou zemi nějak typické a má svůj příběh. Většinou tyto věci kupuji přímo od majitelů, které na svých cestách potkávám. Nehledám turistické suvenýry, ale vzpomínky s příběhem. Potom i náš interiér má v sobě velmi osobní příběhy, ale i vzpomínky a nálady z cest.

Jaké by podle vás mělo být moderní bydlení?
Na to mám jednoduchou odpověď: praktické, pohodlné a krásné. Když jsme s Michalem navrhovali náš dům, zadání znělo, že se tam chceme cítit jako na dovelené. Opět se tak vracíme k tématu emocí, které prostupují práci Ateliéru Kunc Architects. O nich vlastně také píšete tento časopis: ráda ho čtu, protože má v sobě emoce.

Máte velmi náročnou práci a jako vedoucí manažerka velké IT společnosti hodně cestujete. Jaké požadavky máte na váš „domácí přístav“, kam se ráda vracíte?
V tomto případě musím říct, že pro mne je spíš důležité, za kým se vracím, než kam se vracím. Ale samozřejmě prostor a interiér také hraje svoji roli.

Kam se chystáte v nejbližší budoucnosti?
Moc se těším na Vánoce a Silvestra, které budeme slavit s manželem v Mexiku. A příští rok plánujeme cestu do Japonska.


2018/2019 Praha
Architekt /
Michal Kunc, Jana Šandallová
Spolupracovník / fotograf: Peter Fabo
Užitná plocha / 115 m2