18-08-2017
Téma „Žijeme na zahradě“

Spojení interiéru s exteriérem je charakteristické pro všechny projekty AKA. Jak vypadá prakticky? Nejčastěji asi jde o terasu? Mění se v tomto ohledu – co do velikosti, materiálů atd. – nějak požadavky klientů?
Ano, typickým znakem našich otevřených a prosklených domů je krytá terasa, je to vlastně pokračování obývacího pokoje. Často už není díky velkým proskleným plochám a posuvným oknům znát rozdíl mezi tím, kde končí interiér a kde začíná terasa. To je pro nás typické, být co nejvíce ve spojení se zahradou, sluncem, trávou. Klienti dají na naše zkušenosti a doporučení ohledně materiálů a velikostí, často používáme klasiku, dřevo. Ale dá se říci, že se kryté terasy stále zvětšují. Je to odpověď lidí na potřebu užívat si život venku, v přírodě. Neznám nic lepšího, než sedět večer na terase a dívat se na západ slunce. To je můj relax.

Jak z Vašeho pohledu vypadá ideální obytná terasa, prostor v bezprostřední blízkosti domu z hlediska materiálů, velikosti, vybavení? Respektive co je třeba brát v úvahu při jejím budování? S jakými chybami se setkáváte?
Podstatné je, aby byla co nejblíže kuchyni! Protože na obytné, to znamená kryté terase, je krásné jíst, nebo si sednout se skleničkou s přáteli. Důležitá je velikost. Aby zakrytá terasa fungovala, měl by se na ni ideálně vejít jídelní stůl a posezení na venkovním sofa. A neměli bychom zapomenout na příjemně tlumené osvětlení. Jako doplněk doporučuji například velkou keramickou vázu s okrasnou trávou. Výsledek? Budete chtít být víc venku než uvnitř.

Důležitým prvkem je její povrch. Jak se orientovat v nabídce materiálů? Využíváte kompozitní materiály nebo vinyl? Nebo klasiku?
Používáme pouze přírodní materiály, většinou dřevo na roštu. Ideálně tropické, pro jeho pevnost, nebo Thermowood, tedy uměle vysušené dřevo, které dál nepracuje, borovici, modřín.

Stále více se objevují letní kuchyně, jako místo uzpůsobené pro přípravu jídla i posezení. Co je třeba vzít v úvahu při jejím budování z hlediska materiálů, velikosti, vybavení?
Musí být především dost velká, aby se dala použít i pro větší sešlost, oslavu. Budete tam totiž dost často :).
Z hlediska realizace musí mít hodně dobře vyřešenou střechu a odvodnění, aby se dala používat, i když je deštivo nebo mokro. Je to vlastně malá architektura, mini dům na zahradě, který by měl ideálně designově, architektonicky odpovídat designu rodinného domu. Rozhodně nic kusového, dopředu vyrobeného. Vybavení záleží na klientovi, co tam chce všechno mít, co tam bude dělat. Někomu (jako třeba mně) stačí zahradní gril pod střechou a stůl se židlemi, některým klientům ale navrhujeme kompletní venkovní kuchyně s vařičem na plyn, grilem, přípravným pultem, velkým stolem a sezením. Vše případně spojené i s welness bazénem. Taková venkovní kuchyně, pokud je na ní místo, supluje krytou terasu.

Oblíbenou činností je už zmiňované grilování. Kam na zahradě umístit místo k posezení a grilování, případně ohniště? Jak zpevnit povrch? Jaké zastínění je vhodně?
Ano, všichni rádi grilujeme :). To mohu potvrdit. Jak jsem psal výše, mě stačí zahradní mobilní grill a ohniště, mám pro to svůj kout na zahradě, vysypaný říčními oblázky, se sezením z dubových trámů.
Pokud je místo, navrhujeme klientům něco na způsob moderních zahradních altánů, se střechou a stíněním. Vlastně se dá říct, že venkovní krytá terasa, zahradní kuchyně, gril… to vše je pro mne jeden koncept, který se dá navrhnout mnoha způsoby, záleží jen na domluvě.

Na otázky časopisu Deník odpovídal Michal Kunc, zakladatel Ateliéru Kunc Architects
Přečtěte si také naše další publikované články.